Mesaj

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30 Ağustos zaferiyle sonuçlanan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesinin 101. yıl dönümünde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının milletimize armağan ettiği ulusal bağımsızlığımızı, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Aziz milletimiz, tarihin bu en şanlı kahramanlık destanı ile tüm imkânsızlıklara rağmen, en zor koşullarda dahi bağımsızlık mücadelesinden dönmeyeceğini, vatan toprağını canı pahasına koruyacağını tüm cihana göstermiştir.

Ecdadımızdan aldığımız bu güçle, çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarmak için milletçe tüm gayretimizle çalışmak, büyük zorluklar ve mücadele ile kurulan Cumhuriyetimizi, istiklal ve istikbalimizi ilelebet korumak hepimizin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

 

 

Zerrin GÜNGÖR
Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı

E-BAŞVURU
Adres