Eğitim

Sn. Köksal Toptan ile Uzaktan Eğitim Konulu Söyleşi

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından, “Eğitim Her Yerde” sloganıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının hizmetine sunulan Uzaktan Eğitim Kapısı, kamu kurum ve kuruluşlarıyla yapılan iş birliği ile büyümeye devam ediyor.

Bu kapsamda, Kurulumuz ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin ortak çalışması ile Prof. Dr. İnayet Aydın’ın sunumunun yer aldığı “Kamu Etiği ve Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri” eğitim videosu hazırlanmıştır. Kamu Etiği ve Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri eğitimi Uzaktan Eğitim Kapısı üzerinden tüm kamu personelinin erişimine açılmıştır. Eğitim videosu Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi iş birliği ile gerçekleştirilecek çalışmaların başlangıcıdır.

Söz konusu eğitim videosu ile Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklarının Uzaktan Eğitim Kapısı çalışması hakkında görüşlerini almak üzere, Kurulumuz Başkanı Sayın Köksal TOPTAN ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Söyleşide ayrıca, Sayın TOPTAN, Kurulumuzun kuruluş amacı ve görevleri ile Kurulumuzun yapısı hakkında bilgiler verdi. Uzaktan eğitimin önemini vurguladı. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’nin gerçekleştirdiği projelere değindi. İş birliği ile gerçekleştirilen eğitim videosunun etik kültürünün yaygınlaştırılmasında etkili bir araç olacağını belirtti.

TRT tarafından çekimleri gerçekleştirilen söyleşiye Uzaktan Eğitim Kapısı üzerinden de ulaşabilirsiniz.

E-BAŞVURU
Adres