Etik Eğitici Eğitimler

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Etik Eğitici Eğitimi Programı

T.C. Kamu Görevlileri Etik Kurulu ile T.C. Milli Eğitim Bakanlığı arasında eğitim ve okul yöneticileri ile öğretmenlerin etik eğitimi ve etik eğiticilerinin yetiştirilmesine yönelik; 26 Mayıs 2022 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, 7-8-9 Eylül 2022 tarihlerinde Ankara Başkent Öğretmenevi eğitim salonunda Etik Eğitici Eğitimi Programı düzenlenmiştir.

Bu çerçevede düzenlenen ilk eğitim, daha önce “Öğretmenlik Meslek Etiği Eğitimi” almış Milli Eğitim Bakanlığı personeline yönelik hem meslek etiği hem de kamu yönetimi etiği konusunda bilgilerini tazelemek amacıyla hazırlanmıştır.

26 kişinin katıldığı eğitimde, Ankara’da görev yapan çeşitli branşlardan öğretmenler, okul müdürleri ve denetim elemanları yer almıştır.

Eğitim Programında, Kurulumuz Eğitim Koordinatörü Prof. Dr. İnayet AYDIN, Kurulumuz Etik Eğiticisi Burcu KUMRULU ve Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde Araştırma Görevlisi Burcu TOPTAŞ görev almışlardır. Eğitim programı sertifika töreniyle son bulmuştur.

E-BAŞVURU
Adres