Mesaj

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Sayın Zerrin Güngör’ün “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda en önemli adımlardan birinin atıldığı 19 Mayıs 1919’un, 104. yıl dönümünü, Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı olarak bir kez daha coşkuyla ve kıvançla kutluyoruz. 
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 16 Mayıs 1919 tarihinde İstanbul’dan Bandırma Vapuru ile yola çıkarak, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ulaşması istiklal mücadelemizin ve zafere inanmış aziz milletimizin kutlu yürüyüşünün başlangıcıdır.

Büyük sıkıntılar ve zorlu mücadele şartları altında, büyük bedeller ödenerek kurulan Türkiye Cumhuriyeti, gençlerimize emanet edilmiş ve mücadelenin başlangıcı Atatürk tarafından, gençliğimize bayram olarak armağan edilmiştir.

19 Mayıs’ın Gençlik ve Spor Bayramı olarak kutlanması, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine çıkarma mücadelesinde gençlerimize büyük görevler düştüğünü ve gençlere verilen değeri, duyulan güveni göstermektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatanımızın bölünmez bütünlüğü, aziz milletimizin bağımsızlığı, huzur ve refahı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
 

Zerrin GÜNGÖR
Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı

E-BAŞVURU
Adres