Mesaj

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Sayın Zerrin GÜNGÖR’ün 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Millî mücadelemizin en önemli dönüm noktalarından biri olan Büyük Taarruzun 100. yılında; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarının milletimize armağan ettiği ulusal bağımsızlığımızı, birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.

Aziz milletimiz; tüm imkânsızlıklara rağmen verilen amansız mücadelelerin ardından kazanmış olduğu bu zafer ile en zor koşullarda dahi bağımsızlık mücadelesinden dönmeyeceğini, vatan toprağını canı pahasına koruyacağını tüm cihana göstermiştir.

Bugün bize düşen görev; ecdadımızın büyük zorluklar ve mücadele ile kurduğu Cumhuriyetimizi, istiklal ve istikbalimizi ilelebet korumak, Atamızın işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarmak için milli seferberlik ruhuyla çok çalışmaktır.

Bu duygu ve düşünceler ile 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. Yılında, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve dava arkadaşlarını ve bu uğurda canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.

Zerrin GÜNGÖR

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı

E-BAŞVURU
Adres